Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Nakledildiine gre, (Medine valisi) Ebu Bekr bnu Hazm'a yle yazmtr: "Bak, Resulullah (sav)'n hadisinden ne varsa yaz. Zira ben, ilmin kaybolmasndan ve lemann gitmesinden korkuyorum. Resulullah (sav)'n hadisinden baka bir ey kabul etme. Alimler ilmi yaysnlar, ilim iin (herkese ak yerlerde) halkalar tekil etsinler, ta ki bilmeyenler de bylece rensin. Zira ilim, gizli kalmazsa helak olmaz."

[ Buhari, lm 34 ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Hadis No: 2824
Ravi: Ubadetu'bnu's-Samit

Resulullah (aleyhissaldtu vessel&m) bize, iinde Kur'an'm cehren okunduu bir namaz kldrd. Namazda kraatta bir iltibasta bulundu. Namazdan knca yzn bize evirdi ve: "Kraati cehren okuduum zaman siz de okuyor musunuz?" diye sordu. Bazlarmz: "Evet bunu yapyoruz!" dediler. Resulullah (sav): "Sakn ha! Ben kendi kendime: "Kim, ben okurken okuyarak benden okumay kapmaya alyor?" diyordum. Kur'an' cehren okuduum zaman, Kur'an'dan Fatiha hari hibir eyi okumayn" buyurdular.


Kaynak: Ebu Davud, Salat 136, (823, 824); Tirmizi, Salat 232, (311); Nesai, ftitah 29, (2,141)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]

Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]