Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Mslim'in bir rivayetinde u ibareye de yer verilmitir: "Bize ihramdan kmamz, hacc iin yaptmz niyyetin umreye evrilmesi emredilmiti. Bu, bize ok imkansz bir emir geldi ve hepimizin cann skt. Memnuniyetsizliimiz Resulullah (sav)'a ulatrld. Ona semavi bir ey (haber) mi ulat, insanlardan m bir ey ulat bilemiyoruz, her ne ise, bize u hitabda bulundu: "Ey nas, ihramdan kn. Eer beraberimde kurbanlm olmasayd, ben de sizin gibi yapardm!" (Resulullah'n bu kesin emri zerine) ihramdan ktk. Hatta hamnlarmzla mnasebet-i cinsiyede bile bulunduk, ihrama girmemi olan bir kimsenin yapt her eyi yaptk. Bu hal terviye gnne (Zilhicce'nin 8. gn) kadar devam etti. O gn gelip, Mekke'yi arkada braktmz vakit, hacca niyet ederek ihrama girdik."

[ Mslim, Hacc (1213-1216 arasndaki rivayetler) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Hadis No: 3726
Ravi: beyy bnu Ka'b

Su, sudan gerekir" hkm slam'n bidayetinde bir ruhsatt. Sonra bundan nehyedildi." beyy ilaveten der ki: "Su, sudan gerekir" hkm ihtilam hakknda muteberdir."


Kaynak: Ebu Davud, Taharet 84, (214, 215); Tirmizi, Taharet 81, (110,111)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]

Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]