Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Katan bnu Kubeysa babas (ra)'ndan naklen anlatyor: "Resulullah (sav) yle sylediini iittim: "yafe, tyere, tark sihirdendir."

[ Ebu Davud, Tbb 23, (3907) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Hadis No: 0055
Ravi: Ebu Musa Abdullah bnu Kays el-E'ari

Hz. Peygamber (sav) yle buyurdular: "Allah'n benimle gnderdii ilim ve hidayetin misali, bir araziye den yamur gibidir. (Bilindii zere), baz araziler var, tabiat gzeldir, suyu kabul eder, bol bitki ve ot yetitirir. Bir ksm arazi var, mnbit deildir, ot bitirmez, ama suyu tutar. Onun tuttuu su ile Cenab- Hakk insanlar yararlandrr: Bu sudan kendileri ierler, hayvanlarm sularlar ve ziraat yaparlar. Dier bir araziye daha isabet eder ki, bu ne su tutar ne ot bitirir. Bu temsilin biri Allah'n dininde ilim sahibi klnana delalet eder, bylesini Allah benimle gndermi olduu hidayetten yararlandrr; yani hem renir, hem retir. Temsilden biri de, buna iltifat etmeyen Allah'n benimle gnderdii hidayeti hi kabul etmeyen kimseye delalet eder."


Kaynak: Buhari, lm 20; Mslim, Fedail 15, (2282)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]

Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]