Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Resulllah (sav) buyurdular ki: "Allahu Zl-Celal hazretleri Adem (a.s.)' yaratt zaman srtn meshetti. Bunun zerine kyamete kadar onun neslinden yarataca insanlardan herbirinin iki gz arasna nurdan bir parlaklk koydu. Sonra hepsini Adem (a.s.)'e arzetti. Adem (a.s.): "Ey Rabbim bunlar da kim?" diye sordu. "Bunlar senin zrriyetindir" dedi. Onlardan bir tanesi dikkatini ekti, gzlerinin arasndaki parlaklk ok houna gitmiti. "Ey Rabbim u da kim?" diye sordu. "Davud" deyince. "Pekala ne kadar mr verdin?" diye sordu. "Altm yl" dedi. Adem: "Ey Rabbim, ona benim mrmden krk yl ilave et!" dedi. Resulullah (sav) buyurdular ki: Hz. Adem'in ya krk yl eksik olarak kesinleince hemen lm melei geldi. Adem (a.s.) ona: "Yani benim mrmden krk yl daha geride kalmad m?" dedi. Melek: "yi ama", dedi, sen onu olun Davud'a vermedin mi?" Adem inkar etti, zrriyeti de inkar etti. Adem unuttu ve meyveden yedi. Zrriyeti de unuttu. Adem hata iledi, zrriyeti de hata iledi." (Tirmizi hadisin sahih olduunu syledi)

[ Tirmizi, Tefsir, A'raf, (3078) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Hadis No: 5619
Ravi: Cabir

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Biriniz bir kadnn talibi olunca, onun kendini evlenmeye davet eden yerini grmeye muktedirse, onu hemen yapsn."


Kaynak: Ebu Davud, Nikah 19, (2082)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]

Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]