Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Resulullah (sav) buyurdular ki: "plaklktan saknn! Zira sizin yannzda sadece helaya girdiiniz zaman ve erkek hanmna sokulunca ayrlan melekler var. Onlardan utann ve onlara kar saygl olun."

[ Tirmizi, Edeb 42, (2801) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Kategori: Anasayfa/DUA BLM/Teheccd Namaz Esnasnda Dua

Hadisleri Sırala: Başlık (A\D)
Şu Anki Sıralama: Başlık (A - Z)


Hadis No : 1804
Ravi: bnu Abbas
Tanım: Resulullah (sav) tehecct namaz klmak zere geceleyin kalknca u duay okurdu: "Allahm, Rabbimiz! Hamdler sanadr. Sen arz ve semavatn ve onlarda bulunanlarn kayyumu ve ayakta tutansn, hamdler yalnzca senin iindir. Sen semavat ve arzn ve onlarda bulunanlarn nurusun, hamdler yalnzca sanadr. Sen haksn, va'din de haktr. Sana kavumak haktr, szn haktr. Cennet haktr, cehennem de haktr. Peygamberler haktr, Muhammed (sav) de haktr. Kyamet de haktr. Allahm! Sana teslim oldum, sana inandm, sana tevekkl ettim. Sana yneldim. Hasmna kar senin (burhann) ile dava atm. Hakkm aramada senin hakemliine bavurdum. nden gnderdiim ve arkada braktm hatalarm affet. Gizli ilediim, aleni yaptm, benim bilmediim, senin benden daha iyi bildiin hatalarm da affet! lerleten sen, gerileten de sensin. Senden baka ilah yoktur."

Kaynak: Buhari, Tehecct 1, Da'avat 10, Tevhid 8, 24, 35; Mslim, Salatu'l-Msafirin 199, (769); Muvatta, Ku

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]