Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Resulullah (sav): "mmetimden yetmibin kii (Maher'de) hesaba ekilmeden cennete girecektir!" buyurdular. Kendisine: "Ey Allah'n Resul! Bunlar kimlerdir?" diye sual edildi. "Onlar, kendilerini dalatmayanlar, rukyeye bavurmayanlar, team'e (uursuzlua) inanmyanlar ve Rabblerine tevekkl edenlerdir!" buyurdu. Ukkae (ra) kalkp: "Ey Allah'n Resul! Dua buyur, Allah beni onlardan klsn!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Sen onlardansn" mjdesini verdi. Bir bakas daha kalkp: "Ey Allah'n Resul! Beni de onlardan klmas iin Allah'a dua ediver!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "O hususta Ukkae senden nce davrand!" cevabn verdi.

[ Mslim, man, 371, (218) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Kategori: Anasayfa/DUA BLM/Arefe Gn Ve Kadir Gecesi Duas

Hadisleri Sırala: Başlık (A\D)
Şu Anki Sıralama: Başlık (A - Z)


Hadis No : 1851
Ravi: Amr bnu uayb an Ebihi an Ceddihi
Tanım: Hz. Peygamber (sav) buyurdular ki: "Dualarn en faziletlisi arefe gn yaplan duadr. Ben ve benden nceki peygamberlerin syledikleri en faziletli sz, la ilahe illallahu vahdehu la erike leh leh'l'mlk ve leh'l-hamd ve hve ala klli ey'in kadir. (Allah'tan baka ilah yoktur, O tektir, O'nun orta yoktur, mlk O'nundur, hamd O'na aittir. O, hereye kadirdir) szdr."

Kaynak: Muvatta, Kur'an 32, (1, 214, 215); Tirmizi, Da'avat 133, (3579)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]

Hadis No : 1852
Ravi: Aie
Tanım: Ey Allah'n Resul, dedim, "ayet Kadir gecesine tevafuk edersem nasl dua edeyim?" u duay okumam syledi: "Allahmme inneke afuvvun, tuhibbu'l-afve fa'fu anni. (Allahm! Sen affedicisin, aff seversin, beni affet.)

Kaynak: Tirmizi, Da'avat 89, (3508)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]