Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Ebu Davud'un bir dier rivayetinde yle gelmitir: "Siz namaza gelince biz secdede isek hemen secdeye katln, fakat onu (rek'at veya baka) bir ey saymayn, tek rek'ate kavuan namaza kavumu saylr."

[ Ebu Davud, Salat 156, (893) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Kategori: Anasayfa/FEZAL BLM/Baz Peygamberlerin Faziletleri - Hz. Sleyman (as

Hadisleri Sırala: Başlık (A\D)
Şu Anki Sıralama: Başlık (A - Z)


Hadis No : 4328
Ravi: Ebu Hreyre
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "ki kadn vard. Bunlarn beraberlerinde iki de ocuklar vard. Bir kurt gelerek bu ocuklardan birini kapp kard. Kadn, arkadana: "Kurt senin ocuunu kard!" dedi. Dieri ise: "Hayr, senin ocuunu alp gitti!" dedi. Bunlar (ihtilafa dp) Hz. Davud aleyhisselam'a dava atlar. Hz. Dauud, byk kadn lehine hkmetti. Kk, hkme raz olmaynca, davay Hz. Sleyman'a gtrdler. Hz. Sleyman aleyhisselam: "Bir bak getirin, ocuu ikiye bleyim, size birer para vereyim!" diye hkmetti. Kk kadn: "Byle yapma! Allah'n rahmetine mazhar ol! ocuk onundur." dedi. Hz. Sleyman bu cevap zerine ocuun kk kadna ait olduuna hkmetti.

Kaynak: Buhari, Feraiz 30, Enbiya 40 (muallak olarak); Mslim, Akdiye 20, (1720); Nesai, Kudat 14.(8,236)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]

Hadis No : 4329
Ravi: bnu Amr bni'l-As
Tanım: Resulullah (sav) buyrudular ki: "Hz. Sleyman Beytu'l-makdis'i bina ettii zaman, Allah'tan kendisine imtiyaz vermesini istedi: lahi hkme msadif olacak (uygun decek) hkm (verme kapasitesi) taleb etti; bu ona verildi. Kendisinden sonra kimseye verilmeyecek bir saltanat taleb etti; bu da ona verildi. Mescidin inaatn bitirdikten sonra bu mescide srf namaz klmak iin gelenlerin oradan karken, annelerinden doduklar gndeki gibi btn gnahlar affedilmi olarak kmalarn yalvard; bu duas da kabul edildi."

Kaynak: Nesai, Mesacid 6, (2, 34); bnu Mace, kametu's-Salat 196, (1408)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]