Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Mslim ve Ebu Davud'un Enes (radyallahu anh)'ten rivayet ettikleri bir dier hadis yledir: "Onlar Beytu'l-Makdis'e doru ynelmi halde, sabah namaznn rkunda iken, Beni Seleme'den bir adam kendilerine urad ve: "Kble istikameti Kabe'ye evrildi" dedi. Bu szn iki kere tekrar etti. Cemaat rkda iken Kabe'ye yneldiler."

[ Mslim, Mesacid 15, (527); Ebu Davud, Salat 206, (1045) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Kategori: Anasayfa/FEZAL BLM/Kadn Sahabilerin Faziletleri - mm Eymen (ra)

Hadisleri Sırala: Başlık (A\D)
Şu Anki Sıralama: Başlık (A - Z)


Hadis No : 4478
Ravi: Enes
Tanım: Hz. mer, Resulullah (sav)'n vefatndan sonra, Hz. Ebu Bekr (ra)'e: "Gel beraber mm Eymen (ra)'e gidip ziyaret edelim, tpk Aleyhissalatu vesselam'n onu ziyaret ettii gibi" dedi ve gittiler. mm Eymen onlar grnce alad. "Niye alyorsun? Resulullah'n Allah nezdinde bulaca (mkafaatlar)n daha hayrl olduunu bilmiyor musun?" dediler. mm Eymen: "Evet bilmez olur muyum? Allah indinde olan, Resulullah iin elbette daha hayrldr. Velakin beni alatan, semadan gelen vahyin kesilmi olmasdr" dedi. Bu szleri onlar da hznlendirdi. mm Eymer'le birlikte onlar da aladlar.

Kaynak: Mslim, Fezailu's-Sahabe 103, (2453)

Sevdiklerinizle Paylaşın Gönder | Yazıcıya Gönder Yazdır ]Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]