Sûre: AHZÂB Sûresi(33)
Ayet No:56Bu ayeti dinleyin

33. 56. Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey mü'minler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Kur'an-ı Kerim
Tamamı için tıklayınız
 
KÜTÜB-İ SİTTE

· Resulullah (sav) buyurdu ki: "Kim Allah'a kavuşmayı severse, Allah da ona kavuşmayı sever. Kim Allah'a kavuşmaktan hoşlanmazsa Allah da ona kavuşmaktan hoşlanmaz!" Hz. Aişe (ra): "Biz ölmekten hoşlanmayız" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Kasdimiz bu değil. Lakin, mü'mine ölüm gelince, Allah'ın rızası ve ikramıyla müjdelenir. Ona, önünde (ölümden sonra kendisini bekleyen) şeyden daha sevgili birşey yoktur. Böylece o, Allah'a kavuşmayı sever, Allah da ona kavuşmayı sever. Kafir ise, ölüm kendisine gelince Allah'ın azabı ve cezasıyla müjdelenir. Bu sebeple ona önünde (kendini bekleyenlerden) daha menfur bir şey yoktur. Bu sebeple Allah'a kavuşmaktan hoşlanmaz, Allah da ona kavuşmaktan hoşlanmaz."

[ Buhari, Rikak 41; Müslim, Zikr 14, (2683); Tirmizi, Cenaiz 67, (1066); Nesai, Cenaiz 10, (4, 10) ]

KÜTÜB-İ SİTTE'nin tamamını
okumak için tıklayın 
"Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğreteninizdir."
Hadis-i Şerif
[Kütüb-i Sitte Anasayfası]

Kategori: Anasayfa/NAMAZ BÖLÜMÜ
Akşam Namazı Akşam Namazı (7)     Akşam Namazının Nafilesi Akşam Namazının Nafilesi (7)
Amin Demenin Fazileti Amin Demenin Fazileti (2)     Bayram Namazları Bayram Namazları (8)
Beş Vakit Namaza Bağlı (Ratib) Nafileler Beş Vakit Namaza Bağlı (Ratib) Nafileler (23)     Camiye Girme Ve Oturma Adabı Camiye Girme Ve Oturma Adabı (10)
Cehri Okuma Cehri Okuma (7)     Cemaate Devam Vacibtir Cemaate Devam Vacibtir (7)
Cemaatin Fazileti Cemaatin Fazileti (5)     Cemmati Özrü Olan Terkeder Cemmati Özrü Olan Terkeder (2)
Cenaze Namazı Cenaze Namazı (32)     Cuma Namazının Fazileti Vücubu Ve Ahkamı Cuma Namazının Fazileti Vücubu Ve Ahkamı (15)
Cuma Namazının Nafilesi Cuma Namazının Nafilesi (5)     Cuma Ve Bayramın Aynı Güne Rastlaması Cuma Ve Bayramın Aynı Güne Rastlaması (11)
Cumanın Vakti Ve Ezanı Cumanın Vakti Ve Ezanı (4)     Ezan Ve İkametle İlgili Hükümler Ezan Ve İkametle İlgili Hükümler (17)
Ezanın Başlangıcı Ezanın Başlangıcı (13)     Ezanın Fazileti Ezanın Fazileti (19)
Gece Namazı Gece Namazı (14)     Hacet Namazı Hacet Namazı (1)
Havf ( Korku) Namazı Havf ( Korku) Namazı (7)     Hutbe Ve Hutbe İle İlgili Hususlar Hutbe Ve Hutbe İle İlgili Hususlar (14)
İkindi Namazının Nafilesi İkindi Namazının Nafilesi (7)     İmamın Vasfı İmamın Vasfı (18)
İstihare Namazı İstihare Namazı (1)     İstikbalu'l Kıble İstikbalu'l Kıble (2)
İstiska (Yağmur) Namazı İstiska (Yağmur) Namazı (3)     Ka'de (Oturma) Ka'de (Oturma) (15)
Kıraat Kıraat (11)     Kunut Kunut (10)
Kuşluk Vakti Kuşluk Vakti (10)     Küsuf Namazı Küsuf Namazı (1)
Me'mum (İmama Uyan) İle İlgili Hükümler Me'mum (İmama Uyan) İle İlgili Hükümler (38)     Mekruh Vakitler Mekruh Vakitler (16)
Müteferrik Namazlar (Tahiyyetü'l-Mescid) Müteferrik Namazlar (Tahiyyetü'l-Mescid) (2)     Namaz Ve Hutbede Kıraat Namaz Ve Hutbede Kıraat (5)
Namaza Müteallik Muhtelif Hadisler Namaza Müteallik Muhtelif Hadisler (13)     Namazda Okunan Sure Namazda Okunan Sure (10)
Namazın Eda Ve Kazasının Vücubu Hakkında Namazın Eda Ve Kazasının Vücubu Hakkında (30)     Namazın Evsafını Bildiren Bazı Hadisler Namazın Evsafını Bildiren Bazı Hadisler (3)
Namazın Fazileti Namazın Fazileti (12)     Namazın Kasrı (Kısaltılması) Namazın Kasrı (Kısaltılması) (14)
Namazın Mahiyeti Ve Rükünleri Namazın Mahiyeti Ve Rükünleri (44)     Namazın Şartları Üzerine Muhtelif Hadisler Namazın Şartları Üzerine Muhtelif Hadisler (6)
Namazın Sekiz Şartı - Başka Meşguliyeti Terk Namazın Sekiz Şartı - Başka Meşguliyeti Terk (17)     Namazın Sekiz Şartı - Hadesten Teharet Namazın Sekiz Şartı - Hadesten Teharet (12)
Namazın Sekiz Şartı - Kıble Namazın Sekiz Şartı - Kıble (19)     Namazın Sekiz Şartı - Namaz Kılınan Yerler Namazın Sekiz Şartı - Namaz Kılınan Yerler (15)
Namazın Sekiz Şartı - Namazda Konuşmamak Namazın Sekiz Şartı - Namazda Konuşmamak (4)     Namazın Sekiz Şartı - Setr'ül Avret Namazın Sekiz Şartı - Setr'ül Avret (16)
Namazın Uzunluğu Ve Kısalığı Hakkında Namazın Uzunluğu Ve Kısalığı Hakkında (5)     Namazın Vakitleri Namazın Vakitleri (56)
Öğle Namazının Nafilesi Öğle Namazının Nafilesi (7)     Öğle Ve İkindi Namazları Öğle Ve İkindi Namazları (5)
Ramazanda Gece Kalkışı Ve Teravih Namazı Ramazanda Gece Kalkışı Ve Teravih Namazı (8)     Rüku Ve Secdelerin Miktarı Rüku Ve Secdelerin Miktarı (6)
Rüku Ve Sücudun Şekli Rüku Ve Sücudun Şekli (20)     Secde Azaları Secde Azaları (3)
Secdeler Üzerine Fasıl - Sehv Secdesi Secdeler Üzerine Fasıl - Sehv Secdesi (9)     Secdeler Üzerine Fasıl - Şükür Secdesi Secdeler Üzerine Fasıl - Şükür Secdesi (2)
Secdeler Üzerine Fasıl - Tilavet Secdesi Secdeler Üzerine Fasıl - Tilavet Secdesi (13)     Seferde İki Namazın Cemedilmesi Seferde İki Namazın Cemedilmesi (9)
Selam Selam (6)     Ta'dil-i Erkan Ta'dil-i Erkan (6)
Tesbih Namazı Tesbih Namazı (1)     Teşehhüd Teşehhüd (14)
Vitir Namazı Vitir Namazı (22)     Yatsı Namazı Yatsı Namazı (8)
Yatsı Namazının Nafilesi Yatsı Namazının Nafilesi (1)     Yolculukta Nafile Namazlar Yolculukta Nafile Namazlar (4)

Hadisleri Sırala: Başlık (A\D)
Şu Anki Sıralama: Başlık (A - Z)
Herhangi bir yazım hatası görürseniz bizlere ulaşınız.


İletişim ve bilgi hattı [email protected]